Flash Movie

Z życia mieszkańców

II TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO ROZEGRANY !!! 

2 marca 2017 roku w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu rozegrano II Turniej Tenisa Stołowego. Celem rozgrywek było upowszechnienie tej dyscypliny sportowej oraz umożliwienie aktywnego spędzenia czasu wolnego i wpajania zasad "fair-play". W zawodach udział wzięło 10 mieszkańców Bursy. Podczas turnieju trwajacego blisko trzy godziny nie brakowało emocji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy, wyłoniliśmy zwycięzców :


I miejsce – Jakub Jaros
II miejsce – Arkadiusz Popiołek
III miejsce – Adrian Bracki

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW TURNIEJU DUŻE BRAWA I GRATULACJE

Dziękujemy 

 

PRÓBNA EWAKUACJA
26.10.2015

 Dzisiaj tj.26 października 2015 roku w budynku Bursy odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie mieszkańców i pracowników obiektu z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. 
Dokładnie o godzinie 11.40 otrzymaliśmy informację o podjęciu ewakuacji, po czym niezwłocznie wprowadzono procedury ewakuacyjne. W akcji brały udział wszystkie jednostki mieszczące się w budynku Bursy tj. Bursa, WODN i Izby Pielęgniarskie. W ćwiczeniu ewakuacyjnym uczestniczyły jednostki  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej jak również jednostki z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.
Takie ćwiczenia są przeprowadzane w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu raz do roku i z pewnością będą powtarzane. 

Podstawa prawna:

Zgodnie z § 17 Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów ( Dz. U. Nr 109 z 2010 r., poz. 719) właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.

W przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać - co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.

PRÓBNA EWAKUACJA
PRÓBNA EWAKUACJA
PRÓBNA EWAKUACJA
VIII EUROPEJSKIE FORUM GOSPODARCZE
14.09.2015

Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem cyklicznym, już po raz ósmy organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w tym roku we współpracy z Łódzka Agencją Rozwoju Regionalnego SA.

Formuła wydarzenia pozostaje niezmienna – Europejskie Forum Gospodarcze jest jedynym w swoim rodzaju miejscem spotkań oraz wymiany myśli właścicieli – najbłyskotliwiej rozwijających się – małych, średnich i dużych polskich przedsiębiorstw. Jest wydarzeniem, którego jedną z idei jest promowanie najnowszych osiągnięć oraz najlepszych praktyk biznesowych. Akcentujemy to w przewodnim haśle tegorocznej edycji Forum: „Wyzwania Europy – gospodarka, pieniądze, biznes”.

Serdecznie zapraszamy za naszym pośrednictwem do udziału w  Panelu „Edukacja zawodowa dla rozwoju innowacyjnej gospodarki” , który odbędzie się w Łodzi w dniu 28 września 2015 r. (poniedziałek) o godz. 15.30 w Hotelu Double Tree by Hilton.

Zachęcamy do udziału w panelu i rejestracji uczestników na stronie www.forum.lodzkie.pl

Jesteśmy przekonani, że VIII edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2015 będzie ważnym impulsem, zachęcającym do pogłębienia współpracy samorządów, środowiska nauki i biznesu, otwierając nowe obszary współdziałania, owocując innowacyjnymi projektami sprzyjającymi rozwojowi gospodarczemu naszego regionu i kraju.

VIII EUROPEJSKIE FORUM GOSPODARCZE
VIII EUROPEJSKIE FORUM GOSPODARCZE

Partnerzy