Flash Movie

Z życia mieszkańców

II TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO ROZEGRANY !!! 

2 marca 2017 roku w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu rozegrano II Turniej Tenisa Stołowego. Celem rozgrywek było upowszechnienie tej dyscypliny sportowej oraz umożliwienie aktywnego spędzenia czasu wolnego i wpajania zasad "fair-play". W zawodach udział wzięło 10 mieszkańców Bursy. Podczas turnieju trwajacego blisko trzy godziny nie brakowało emocji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy, wyłoniliśmy zwycięzców :


I miejsce – Jakub Jaros
II miejsce – Arkadiusz Popiołek
III miejsce – Adrian Bracki

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW TURNIEJU DUŻE BRAWA I GRATULACJE

Dziękujemy 

 

Spotkanie z jogą śmiechu
05.01.2016
Spotkanie z jogą śmiechu 07 stycznia 2016 r godz. 18-20 Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego ul. 3 Maja 7 Czym jest joga śmiechu ? Joga śmiechu jest to gimnastyka utrzymana w klimacie dziecięcej zabawy , w czasie której wykonujemy proste ćwiczenia oddechowe , świadomie się śmiejemy i zarażamy śmiechem innych , poruszamy się w tanecznym rytmie i wykorzystujemy techniki relaksacyjne. Całe spotkanie odbywa się w atmosferze wzajemnej akceptacji i celebracji radości . Dla kogo jest joga śmiechu ? Dla każdego niezależnie od wieku , sprawności fizycznej , nastroju , charakteru i doświadczenia z jogą . Potencjalne korzyści ze spotkania : - poprawa nastroju -odprężenie i rozluźnienie przez wzmocnienie ducha radości -rozładowanie stresu - dotlenienie i doenergetyzowanie organizmu - wyciszenie umysłu -możliwość nawiązania nowych kontaktów - wspólna zabawa w bezpiecznej przestrzeni i akceptującym środowisku - wzajemne zarażanie się radością :) Przeciwwskazania : Ze względu na pewien wysiłek fizyczny przeciwwskazaniem do uczestnictwa w sesji jogi śmiechu , są wszelkie choroby w stanie ostrym oraz stany bezpośrednio po operacjach chirurgicznych ( minimum 3 miesiące po ). W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem . Osoba prowadząca nie odpowiada za ewentualne powikłania zdrowotne .
Spotkanie z jogą śmiechu
Spotkanie z jogą śmiechu
SPOTKANIE NA TEMAT "Stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej, cyberprzemoc, zażywanie środków psychoaktywnych, uzależniających przez młodych ludzi w kontekście odpowiedzialności za siebie i innych"
25.11.2015

 W dniu 18 listopada 2015 roku w Bursie Samorządu Województwa Łódzkiego w Sieradzu odbyło sie spotkanie mieszkańców Bursy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu na  temat:

 "Stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej, cyberprzemoc, zażywanie środków psychoaktywnych, uzależniających przez młodych ludzi w kontekście odpowiedzialności karnej"

Celem spotkania było przede wszystkim uświadomienie mieszkańcom Bursy, jakie czyny są prawnie zabronione na terenie placówki jak również poza nią oraz jakie konsekwencje moga ponieść gdy wejdą w konflikt z prawem. Usłyszeli również ostrzeżenia dotyczące stosowania Stalkingu oraz nękania przez Internet. Funkcjonariusze policji chcą w ten sposób wspierać placówki oświatowe a w efekcie również dom rodzinny w kształtowaniu postawy rozwagi i odpowiedzialności za własne czyny, a także umiejętności dokonywania właściwych wyborów. Skoncentrowano uwagę także na szeroko pojętej profilaktyce uzależnień. Policjanci przekazali wychowankom wiedzę na temat szkodliwości środków psychoaktywnych, uzależniających oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka. Całość wzbogacały krótkie filmiki. W końcowej części spotkania młodzież zadawała funkcjonariuszom pytania dotyczące regulacji zagadnień procesowych i wykonawczych związanych z odpowiedzialnością karną. 

SPOTKANIE NA TEMAT
SPOTKANIE NA TEMAT
SPOTKANIE NA TEMAT
SPOTKANIE NA TEMAT
SPOTKANIE NA TEMAT

Partnerzy